seprator

Özgeçmiş

seprator
Ressam Mustafa Günay
Ressam Mustafa Günay

     1984 yılında Hatay’ın Altınözü ilçesinde doğdu. İlkokul, Ortaokul ve lise eğitimini Hatay’ın Altınözü ilçesinde bitirdi. 1999 yılında İl çapında düzenlenen resim yarışmasında Hatay birincisi oldu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli Resim atölyelerinde Güzel sanatlara hazırlık kurslarına katildi.

     2001 yılında Yüzüncüyıl Üniversitesi El Sanatları bölümünü kazandı. Buradaki eğitim sürecinde birçok sergide eserleriyle iştirak etti. Resim, Ahşap boyama, Alüminyum folyo,  Kok boya,  Hali- Kilim alanlarında kendini geliştirerek, 2003 yılında şahsi KARMA TEKNiK sergisini açtı. Bu süre zarfında İki yıl Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında Resim Öğretmenliği yaptı. Aynı zamanda iki yıl boyunca üniversitenin tiyatro ekibinin yönetmenliğini yaptı. Yüzüncü yıl Üniversitesi El Sanatları Bölümünü bitirdikten sonra, resim sanatı  alanında kendini daha iyi geliştirmek maksadıyla, Azerbaycan’a gitti.

     2005 yılında Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisinin resim bölümüne dahil oldu. Burada bir sene dil hazırlık kursu olmak üzere, 4 lisans ve 2 Yüksek lisans olmak üzere 7 sene sanat eğitimi aldı. Bu süre zarfında alanında kendini daha iyi geliştirerek birçok ülkenin (Almanya, Amerika, İsrail, Türkiye, Kıbrıs, İran, Azerbaycan vs. ) Sefirlik ve Devlet organlarınca düzenlenen Resim sergi ve yarışmalarında eserleriyle iştirak ederek, birçoğunda eserleri derecelere layık görülmüştür. Bu eserlerin birçoğu ilgili ülkenin sefirlik ve devlet organınca alınmıştır. Resim lisans eğitimi süresinde her yıl Azerbaycan’da ve yaz dönemlerinde Türkiye’de olmak üzere, gerek üniversitelere hazırlık, gerek hobi amaçlı özel kurslar  verdi. Yüksek Lisans yaptığı esnada, Bakü Türk Anadolu Lisesinde öğretmenlik yaptı. 2011 yılında yazdığı RESİM SANATININ TEKNİK VE AKIMLARI isimli kitabı Bakü’de yayıma girdi. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. 2 yıl İstanbul Gökkuşağı Kolejinde öğretmenlik yaptı.

     Hal hazırda  Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesinde, Mimari İncesanat Eserlerin Restorasyonu alanında doktora ve İstanbul Gelişim Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Ressam Mustafa GÜNAY

 

Bizi Takip Edin

Ziyaretçiler

Online: 3
Bugün: 11
Bu hafta: 91
Toplam: 78956
shape
Ressam Musatafa Günay'ın Resmi web sitesinde yer alan yazılı ve görsel tüm materyallerin yasal hakları saklıdır.